Kömək - Axtar - İstifadəçilər - Kalendar
Bu səhifənin tam versiyası: Bizim ixtisasımız
www.big.az Forum > Azərbaycan > Elm və Təhsil
Səhifə: 1, 2, 3
MaKu
Sitat(First_Lady89-08 @ 18.11.2009, 0:31) *
İşləməyi atıram kənara... Sənin bu sözün üzərində durmaq istəyirəm. "Yetərincə savadın olmaması." Mən bunla qətiyyən razı deyiləm. Savadlı gənclərimiz tələbələrimiz coxdu. Bir iki demiyəkdə coxlu bərbad həyat tərzi ilə gənclik kecirənləri kənara qoysaq var. Elə tələbələr tanıyıramki onlar danışanda mən susuramm, onların hər sözünə, hər fikrinə diqqətlə böyük maraqla qulaq asıramm. Ağıl yaşda deyil başda məsəli varya bax belə şagirdlər belə tələbələr görəndə mənim ağlıma bu gəlir.
İndi kecək İş məsələsinə. Zamanın tələbi ancaq yüksək gəlirdən ibarətdi. Ən coxda gələcəyin ailə başcısı olan gənc oğlanlarımız üçün. Ona görə əvvəl bəlkə öz ixtisası ilə başlayan insanlar, gəliri coxdusaa tezliklə ixtisasına aid olmayan bölmədə kadrda failliyyət göstərir.
Mən işsizlik sözündə qəbul etmirəm. Avara, özünə iş axtarmayan, ən kicik işdən belə utanan insan bu sözü deyər. Mən bu işi edə bilmərəm mənə yaraşmaz deyən insanın bəhanəsi bu ola bilər.İnsan istəsə hər şey edə bilər.İnsanın qeyrəti olsa daşdanda pul cıxada bilər. Əgər məqsədində öz gücünə qazanmaq varsa. Dırnaq arası insanları nə bilim ata gücünə day day hesabına adam olan insanlardan danışmağım yersizdi. Belə mövzuda.

səninlə isə mən HEÇ razı deyiləm.1qrupda 4-5 oxuyan varsa 15-16 nəfər də oxumayan var 100.gif
93_07_23

Başqa işdə işləməyin savadla hec bir əlaqəsi yoxdur...savadsız insan hec bir işde uqur tapmaz...
Yeqinki savadı,dünya görüşü imkan verirki karyerasını başqa ixtisas üzre davam etdirir...
Fikrimce burda madiiyatın telebii fikri önə çəkilməlidir... 255.gif
Fatima
secmemiwem secib valideynlerim..ingilis dili muellimeliyini oxumuwam..iwlemirem..cunki men huquqwunas olmag isteyirdim...konkret valideynlerimin bu secimi menim gelecey heyatda qazanacagim nailiyyetlere son qoydu...iwlemirem...kaw indi heyatimla verdiyim qerarlari 4-5 il qabag verme imkanim olaydi..
Active
Men insaat muhendisliyi oxuyuram. Ailemden hec bir tezyiq altinda qebul olmamisam. Oz isteyimle olub. Usaqliqdan lego ile evler duzeldirdim. Rayonda usaqlar futbol oynayanda men palciqdan ve gilden villalar duzeldim.Cox gumanki insaatda oxmagimin da sebebi budur. Is meselesine geldikde ise onu deye bilerem ki butun muhendislerin isi qurtarar amma insaatcinin isi qurtarmaz( en azindan fehle olar 100.gif )
selos
Seçimimi etmişəm. Mənə gorə superdi. Artıqlamasıynan razıyam. 255.gif
Fatima
men huquqwunas olmag isteyirdim ingilis dili mellimliyini oxumuwam bankda iwleyecem 214.gif 214.gif

"uyuma baxindaaaaa)))men neymiwem..hayatim mahv olmuw gibi)"
Уличка
Mən deyərdim həm iş tapmamaqla həmdə savadın az olması ilə əlaqədardır.
TURIST-942
Bizdə belədir də uni ni qurtardın,ya gərək adamın olsun ya da ki pulun ki səni işə götürsünlər....amma elə yerlər də var ki orada savadlı ixtisaslı kadrlara çox böyük ehtiyac var..... onda savadın varsa işə götürüllər....
mən yəqin ki ixtisasım üzrə işləyərəm....çünki bu sahədə ixtisaslı kadrlara ehtiyac var........
Dıqı
Mence hec biri...Bunun sebebi bizim genclerin ozderinin shexsi dusunceye sahib olmamasi ve mueyyen ixtisasi secerken bu ixtisasi niye secdiklerini bilmemesi ve konkret meqsedlerinin olmamasidi....Tebiiki bu herkese aid deyil!
sladkiy_poceluy
mən həkim olmaq istəyirəm! həkim pesəsi mugədəsdir!
Hamiya məsləhət görurəm ki hansi pesəni secməyinizdən asili olmayaraq calisin isinizi mukəmməl yerinə yetirin
advocat
seçdiyim ixtisas hüquqşünas, özüm istəmişəm işimi də özüm tapmışam, sənətimi də sevirəm.
AKU_F
men duzu evvel jurnalistikani istemisdim amma evdekilerin israriyla(ele men ozum de isteyirdim amma aglima gelmirdi cunki ozumu bildim-bileli jurnalistikadan tutub buraxmirdim.men jurnalist olacam deye gezirdim)))))tercumecilik-ingilis dili fakultesini secdim ve hec de pesman deyilem.super indi basi uca olan hormeti olan eyer is tapsan yaxsi geliri olan bi yerdir.Allahima cox-cox wukurler senetimi cox sevirem cox memnunam.amma heledi icimden o senetden basqa istediyim amma gerceklesdire bilmediklerim de var.meselen incesenete maragim coxdu.skripka cala bilirem amma gitara da calmaq isterdim ve cox qeseng resm cekme qabiliyyetim var ve maragim var.hal-hazirda da cox onemli yerler ucun resmler cekirem.neyse bele.
Sailor
bu sual menim ucun yaralidir.gunah ise ozumdedir.fizikaya nifret etmisem.dersde deqiqeleri sayirdim ki ne vaxt qurtaracaq.qebulda yazanda ikinci yere fizika yazmisdim niye?cunki oyun oynayirdim ele bil.tebii ki riyaziyata kececeyime emin idim.imtahanda suallari cavablandirdim texmini balimi da hesabladim ki riyaziyyata kecmisem.daha uc sual da yazdim amma dedim neynirem ki blanka yazmiram onsuz da balim bes eliyecek.imtandan cixdim.cavablar cixanda sok olmusdum 0.25 balim riyaziyyata catmadi.fizikaya dusdum.indi de fizika ile mubarize apariram.yavas yavas alinir.amma ureyimce deyil.gelen il bitirsem de hele de ne isle mesgul olacagim menim ucun sual altindadir.
Kirli_keta
diplomatiyanı oxumuşam,KİV-de işləyirəm özümü kinomotoqrafiyada görürəm
Sindrella01
Men hekimem artiq. 133.gif

Nezrin
Men cox teessufki oz isteyimle ixtisasimi secmemisem.Atam secibdir ixtisasimi deyirki qizusagisan muellime olmaq daha yaxsidir, duzdur tehsil aldim amma atam ne qeder deyir muellime islemirem .....Her bir insanin azad secimi olsa daha urek acici olardi...
MIRANDA_KERR
seçimimdən raziyam..heç kəsin təsiri olmuyub..ama mən başqa ixtisaslar varki onları çoxxxxxxxxx sevirəm..inşallah gələcəkdə mümkün olar onlarda sahib olaram..
Sitat(Soci_girl @ 29.10.2009, 23:38) *
İxtisasim--Müəlliməlik bununla yanaşi sinxronik tərcümə(ingilis ve fransiz dili)

ADU şifahi tərcüməçi olmur qaldiki onun növü sinxronik yada ardicil tərcüməçi olsun..Ancaq yazili tərcüməçi(translator) olur..

ASI
İİF (Mühəndis İqtisadiyyatı və idarəetmə) heyf ki bu fakultəni Azərbaycanda təhsilin alıram !!! Amma səhfimizi mastr-da düzəldərik İnşAllah)
.A.R.Z.U.
Mənim hələki ixtisasım yoxdur. Azərbaycan tibb universiteti tələbəsiyəm. Universiteti bitirə bilsəm həkim olacağam. 100.gif
Уличка
İxtisasım əczaçıdı.lazım olsa bu sahədə iş tapmaq olar.
Бриллиантик
Universitetin Maliyyə mühasibat uçot və Audit fakultəsini bitirmişəm...
İşlədiyim sahənin isə ixtisasıma heç bir aidiyyatı yoxdur."Hələki".
İnşa Allah yaxşı olacaq gələcək planlarım var ixtisasımla bağlı.
Baş tutacaq inşa Allah ixtisasımla bağlı bir işin sahibi olacam...
Amma bu işim daha rahatdır.
Qazancımda ixtisasımla bağlı olacaq işimdən 1,5 dəfə çoxdur 108.gif
Balzac
Eşitdim ki,bir-iki ilə məktbəi şəhadətnaməsini alma Universitet Diplomunu almaqdan çətindir.Ona görə hara oldu girdim texnikuma.
tenhaqiz
İxtisasım riyaziyyat-informatika müəlliməsidir.Bu ixtisası seçməyim öz istəyimlə olub.İxtisasımı dəyişmək fikrim yoxdur.Məktəbdə riyaziyyat müəlliməsi kimi işləyirəm.İnformatikanı bir qədər kənara qoymuşam,riyaziyyatı daha çox sevirəm.
93_07_23

Mence her kes secdiyi ihtisasının ne olduqun yazsa daha yahşı olardııı...
Men ilk iki ilimi jurnalistika fakda ohudum...hemin fak_nı özüm secmişdim...Sonrasa vaz gecdiiim...
İNdi başqa fakda ohuyuram...bundanda menmam__sabah harda hansi fakda ohuyacaqım haqda
bir fikir yaza bilmerem...bunu zaman gosterer... 122.gif
j@net
Ixtisasim telekomnikkassiyaa uzredi ele o, uzrede iwleyirem rabitede. Amma hemiwe jurnalist olmaq istemiwem amma evde icaze vermiybler. Amma bu ixtisasimda hec pis deyil eksine maraqlidir 100.gif
NightMAre
Ixtisasım universitetdə Neft mühəndisi idi, indi də neft şirkətlərinin birində Qazma və Tamamlama mühəndisi işləyirəm. Mənə görə əladı...

İxtisasa görə işləməyənlər əvvəl-əvvəl çətinlik çəkəcəklər amma güclü iradə və öyrənmək istəyi varsa, irəliləmək olar. Ümumiyyətlə, çox işdə əsas iş təcrübəsidir.
Balzac
Mən də Mühasibat Uçotu və Audit oxuyuram texnikumda.
deniz-kizi
Men tarixciyem amma evveller ixtisasim ayri idi ....sonrada tarixi sevdiyime gore tarixi secdim......duzu hele universiteti qurtarmamisam ki isleyimde...amma qurtadiqda masgistraturayada girib Universitetde senetimi davam eletdirecem insallah
Believer
Sənətim müəllimədir , hələki tələbəyəm , ailəmin istəyinə görə bu ixtisası seçmişəm. Amma tarix-coğrafiya fakültəsi ,ikisidə sevdiyim fənnlərdir , ancaq müəllimlik sənəti çətindir , məndədə o bacarıq yoxdur , ixtisasımı dəyişərdim ya arxeolog ya da hidrometereologiya .
FORGOT_ME_NOT
Men Filologiya fakultesinde oxuyuram, ve isteyerek de secmisem. Qafqaz Universitetinde 1 semestr oxuyandan sonra qerarimin nece dogru oldugu mene daha da aydin oldu ve menim indi xosbext olmagima sebebdir. ElhemdurAllah ki, Allah basqa yeri yox mehz burani qismet edib... 255.gif Bu duygunu butun arzulayanlara arzulayiram
Milaska89
Razi deyilem istediyim senet deyil 104.gif
buta218
Sitat
BAKILI QIZ

Razıyam, İxtisasla problem yoxdu, amma sənətlə var.... Müəllim olmaq çoooox çətinmişşşş 104.gif
Politic science
valllah menim ixtisasim beynelxalq munasibetlerdi. siyasetle elaqelidi. siyaseti de sevirem
Sharm
Çox şükürlər olsun ki,hal-hazırda təhsil almayan uşaq qalmayıb.Və valideyinlərin hamısı onların bir peşə sahibi olması üçün əllərindən gələni edirlər.Və məktəbi bitirmək ərəfəsi yaxınlaşanda artıq bu barədə ciddi söhbətlər gedir.Amma biz uşaqlar çox da sərbəst qərar verə bilmirik.Yəni indi ali məktəbə hazırlaşan uşaqları danışdıranda bir çoxu deyir ki " Mən başqa yer istəyirdim ama valideyinlərim dediyi üçün bu sahəni seçdim" Sizcə bu nə dərəcədə doğrudur,yəni bizim yox valideyinlərin qərarı daha önəmlidir?
Bəs siz özünüz necə peşə seçəndə valideyinlərinizin qərarına neçə faiz uydunuz?
@cici_kiz@19
duzdu valideyinin qerarida onemlidi...valideyinim secdi mende razilasdim ve sukurler olsun daxil oldum))) ama men isdemediyim yerede onlar qoymazdi,ikiterefli oldu)))hem belke usagin biri deyir men maniken olmaq isdiyirem isder isdemez ata buna qarsi cixar axi... 100.gif
ChenG_GirL
Mən o valideynə deyərdim ki o uşağın yerinə sabah sən oxuyacaqsan və ya işləyəcəksən?! 230.gif Düşünmürlər ki bu uşaq istəmədiyi yerdə tutalım oxudu, bəs işləmək? İstəmədiyi sahədə candərdi işləyəcək, işi ona zövq yox əzab verəcək. Belə valideynləri başa düşmürəm. Mən özüm seçmişəm və valideynlərim müdaxilə etməyib. Amma onların istəklərinə tərs getdiyimi demək olar. Amma bunu problem eləməyiblər, deyiblər "Filan yerə verəsən bəlkə?" demişəm istəmirəm cavab veriblər ki " Əsas özün istədiyindi haranı istəyirsən ora da get". Demək istədiyim yol göstərə, məsləhət verə bilərlər, amma uşağın yerinə qərar vermək haqqları yoxdur. Bax belə. Mövzuya görə 133.gif
Sharm
Şəxsən mən uşaqlıqdan yəni məktəbə qədəm qoyandan bəri II qrup idi beynimdə.Valideyinlərim biraz qarışdı mənə.Hərə bir tərəfdən qız olan yerə ver.Qadın peşəsi seç,ver III qrupa müəllimə ol!! deyib bezdirirdi məni.Ama mən dəyişdirmədim fikrimi və qərarımdan peşman deyiləm.Müəllimlik mənim seçəcəyim axırıncı peşədir bəlkədə.Mən demirəm ki, pisdir elə belə...Əsla.Sadəcə mən istəməzdim.Sınaqlarda da həmişə mən əla nəticə göstərən şagird olmuşam.Mənə elə gəlir ki, II qrupu seçməklə çox düzgün qərar vermişəm.İnşAllah yaxşı nəticə də görərəm.Valideyinlər bizim əlbət ki, yaxşılığımızı istər.Ama gərək bu istəyin yanında azda olsa başa düşələr bizi.
Smartlady
Menim ixtisasim Beynelxalq Munasibetlerdir 643 balla daxil olmusam uni-ye oz isteyimle secmisem valideynlerim secimime qetiyyen mudaxile etmediler duzdur meni huquqsunas kimi gormek isteyirdiler lakin men bu peseni secdim! dogrudur gelecekde diplomat olmaga qetiyyen hazirlasmiram lakin bu sahenin perspektivleri olduqca coxdur.bu ixtisasi ela sekilde bitiren istenilen telebe istediyi yerde tercumeci xarici elaqeler uzre ekspert en azindan muellim isleye biler.teessuf ki bele bir tendensiya var hazirda hami ali tehsil almaga ustelik ele bele yox huquq diplomatiya kimi saheler secmeye calisir ancaq bir de gorursen hemin sexsler umumi danisiqda ingilisce 2 kelmeni uzlasdirib danisa bilmirler bele halda da ozleri pesman olurlar ona gore de calismaq lazimdir oz isteyine ve bacarigina uygun bir saheni secesen 255.gif
KRISTAL
senetim gelecek buxalter.raziyam.
kishmish_baci
Mende telebeyem. ixtisimda tarixcidir. yeni tarix muellimesi olacam..secimim ureyimcedir.ozum secmisem ve fennimide sevirem..sadece muellime olmaq ucun biraz "terlemelisen"aciq yazacam en azi 3-5 min pul isteyirler.
hal hazirda ixtisasimdan tam ferqli bir isde -karguzar-isleyirem. bu isin adini esidende "cahilliyimden "gulmusdum.. eslinde maraqli bir isim var. isimi de sevirem. herden muelime olmaq isteyirem. ancaq muellimlerin hamisinda olan -bozag xesteliyinden-qorxuram 122.gif hem karguzarliqda pis deyil..
amma etiraf edim ki oz ixtisaim hamisindan daha qiymetlidir. bezen teyinat almaq ucqar kendlerimize de getmek isteyirem ozude boyuk memniniyyetle. amma melum meseledir. MENTALITET qiz usaginin tek basina kende islemesine yol vermir. herden buna gore sovet donemindeki insanlari xosbextt saniram..
John Nash
Mən ali savadlı stolba sayan olacam.
kishmish_baci
Sitat(tarixden_xebersiz_tarixci @ 12.07.2010, 10:08) *
ay da kolleqa naslsın...)kəndə getmıyində bir xeyir yoxdu əzizim...qəm yemə...bizimkilər getdilər) təyinat verilir...amma ora gedəndə sənə iş verilmir)

dogurdan? nece yeni is verilirmir?dovlet is vermir ya mekteb direktorlari? bes teyinat? yoxsa teyinatinda bir qepik deyeri yoxmudur bu olkede?
P.S yaxsiyam can sen necesen?sene bir etiraf edim mende tarixci sayiliram amma tarixden xebersiz tarixci 108.gif
(*_*)
sadece bu videoya baxmaq kifayet eder

[url="http://www.youtube.com/watch?v=ihp54LX2sCk"]fakultenin esasi[/url
Attractive_girL
İxtisasım Qərb Dilləri - İngilis,fransız, alman dillərinin tarixi ədəbiyyat və s. İxtisasım məni qane etmir. Mən Diplomatikanı oxumaq istəyirəm 2ci ixtisas kimi. Səfir, diplomat olmaq mənim arzumdu. Baxmayaraqki arzularımın çin olmasına razı döür bir adam 104.gif Siyasət,dünya tarixi,xarici ölkələr mən xoşlayıram savadımı artırmağı.Görəy də inşallah.
ViVaNiD
bu il Tibb 204.gif 204.gif Universitetine verirem.insallah yaxshi olar...
Microbe
Sitat(kishmish_baci @ 13.07.2010, 1:01) *
dogurdan? nece yeni is verilirmir?dovlet is vermir ya mekteb direktorlari? bes teyinat? yoxsa teyinatinda bir qepik deyeri yoxmudur bu olkede?
P.S yaxsiyam can sen necesen?sene bir etiraf edim mende tarixci sayiliram amma tarixden xebersiz tarixci 108.gif

verilir iş...nu verilməsə yaxşıdı...yəni buranın söhbəti deyil )))) teyinat da verilir...verildiyi yer yer olmur))) sadəcə təyinatd aadın gedir, özün gəlib oturursan burda)

p.s. əşi hələ xəbərli tarixçi görməmişəm...odu ki etirafa ehtiyac yoxdu ))) bm-in uşaqları yaxşı bilir tarixi...biz nea)
BAHAR_CICEYI
İxtisasımı mən seçməmişəm, ixtisasım məni seçib, doğrusu...122.gif Müəllimlik... ümumiyyətlə, qız üçün, qadın üçün ən yaxşı sənətlərdən biri... Peşəmlə bağlı özümü xoşbəxt sayıb-saymamağa gəldikdə... xoşbəxtlərin xoşbəxtiyəm deyə bilmirəm, səbəbi qalsın məndə (( işimdən, sənətimdən narazıyam demirəm, amma müəyyən səbəblər var ki, ixtisasım xoşbəxt edir məni... deyə bilmirəm ((
I_love_you
Ixtisasimin meni xosbext edib-etmediyini gelecekde bilecem. Hele ki oxuyuram.
Hollow_Man
Gunlerim ancag danishmagla kececek
İ`m a bomb boy
O vaxt 15 fakültə yazmaq olardı. Səhv eləmirəmsə 13 Regionşunaslıq, 2 dənə də Politologiya yazmışdım. B.D.U-nun Tarix Fakultəsinin Regionşunaslıq (Qafqazşunaslıq) ixtisasına qəbul oldum. Öz seçimim idi. Lakin hal-hazırda tamam başqa bir sahə üzrə çalışıram.
Bu səhifənin tam versiyasına baxmaq üçün, linkdən keçin.
Русская версия IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.