Kömək - Axtar - İstifadəçilər - Kalendar
Bu səhifənin tam versiyası: Fala baxmaq
www.big.az Forum > Ümumi bölmə > Din > Tövhid və Əqidə
Səhifə: 1, 2, 3, 4
Vazgec_gonlum
Salam.

Fala, caduya inanırsınız? Bir də mən bilmək istərdim, gələcək haqda nə isə bilmək günahdırmı?
Sumeyya
Sitat(Vazgec_gonlum @ 12.07.2008, 3:28) *
men bilmek isterdim fala baxmaq,gelecek haqda nese oyrenmek istemek gunahdir?

SALAMUN ALEYKUM RAHMƏTULLAHU VƏ BƏRAKƏTUH......
BƏLİ QARDAŞIM...BU ÇOX BÖYÜK GÜNAHDI.....ÇÜNKİ NƏML SURƏSİNİN 65Cİ AYƏSİNDƏ:“De:”Allahdan başqa göylərdə və yerdə heç kəs qeybi bilməz!” BUYURULUR...DİGƏR AYƏDƏ:...“Qeybin açarı Allahın yanındadır.Onları ancaq Allah bilir”(ən-Ənam,59)

AYRICA...Hədislərdən dəlil “Kim qeybdən xəbər verənin ya kahinin yanına gəlib dediklərin təstiqləyərsə artıq Qurana küfr etmiş olar”(Əhməd-səhih)Hədislərdən dəlil “Qeybdə olanları Allahdan başqa kimsə bilmir”(ət-Təbərani-səhih)
gÜMAN EDİRƏM SUALINIZA KONKRET CAVAB OLDU...İNŞAALLAH FKİRLƏRİMİZİDƏ BİLDİRƏRİK....
TURAL112
Fala baxmaq gunahdi ! Fla baxan adamnan da fala inanan adamnan da zehlem gedir ! Eyer sen falciya inanirsansa Allahi saymamiw olursan ! Her weyi Allah bilir ! Hec kim bilmir 1 saniye sonra bawina ne gelecey !
kabus_ve_zulmet
Amerikalı VAN QAN gözləri kor olsa da insanların başına gələcək bəzi hadisələr haqqında məlumatlar verirdi. Nostradamus da ekstrasens idi. Onun dedikləri isə əsrlər sonra belə düz cıxırdı. Bu haqda bildiklərinizi bölüşün. Falçı, ekstrasens yanına getmisinizmi heç? Ümumiyyətlə, fala inanırsınız?
NurGül1
Günahdır.

Bəs nəyə görə falçıların dediyi doğru çıxa bilir?-.İşləməyən saat belə gündə 2 kərə doğrunu göstərir.
_MilaYa_SlaDkaYa_
elbette ki gunahdii...Allahdan basqa insanin geleceyini hec kes bilmir ve bile de bilmez...sadece bezi insanlar efsuslar olsun ki fala baxanlara,insanlarin yalandan geleceyini deyenlere inanir,tez-tez yanlarina gedir ve onlarin dediklerinin duz cixib-cixmadigini sinayirlar!!!
ZehrayiNur
Salam Aleykum ve Rehmetullah!

Fala baxmaq küfrdür. Onunla məşğul olan şəxs isə kafir sayılır. Fala baxan şəxslər müxtəlif vasitələrlə insanların falına baxırlar. Fala baxan şəxs sanki qeybi (gələcəkdə olacaqları) bildiyini iddia edir. Lakin qeybi Allahdan başqa heç kəs bilməz. Kim də qeybi bildiyini iddia edərsə Allahın Qurani Kərimdə nazil etdiyi bu ayəni inkar etmiş olar.

Uca Allah buyurur: “Qeybin açarları (Allahın) yanındadır. Onları ancaq O (Allah) bilir. (Allah) suda və quruda nə varsa bilir. Yerə düşən elə bir yarpaq yoxdur ki, (Allah) onu bilməsin. Yerin zülmətləri içində elə bir toxum, (kainatda) yaş-quru elə bir şey yoxdur ki, açıq-aydın kitabda (lövhi-məhfuzda) olmasın!” (əl-Ənam surəsi 59-cu ayə).
Dostik
Fal şeytan əməlidir.
a_s_k
Allahdan basqa hec kim geleceyi bile bilmez.ele insanlar en boyuk gunahlardan birini edir ve utanmadan da camaatin varini,pulunu yeyir.bu insanlarimizin cahiliyyetidir.gelen bele insanlara ve bele seylere inanmayaq.
ayka_18
əlbətdəki günahdı.mən inanmıram amma türklər demişkən fala inanma falsızda qalma.arada baxdörmaq olar)))))
HaNNiBaL
Bir söz deyimki insan yalnız bildiyi şeylərlə yetinməlidir qalanı isə Allahın bildiyi şeydir.Dinimizdə isə bu cür əməllərlə məşqul olanların yeri cəhənnəmdir...
ZehrayiNur
Bütün bu dəlillər onu göstərir ki, bu əməl şirk, küfrdür. Uca Allah da ona şərik qoşanı əsla bağışlamaz. Bu xüsusda uca Allah buyurur: “Şübhə yoxdur ki, Allah Özünə şərik qoşanları əvf etməz, amma istədiyi şəxsin bundan başqa olan günahlarını bağışlar. Allaha şərik qoşan şəxs, əlbəttə, böyük günah etmiş olur” (ən-Nisa surəsi 48-ci ayə).

Falciya gedenin aglinda problem var.
NeoNa
Fal - günah əməl sayılır. Buna görə də, həmişə çalışmışam ki faldan uzaq olum.

Fikrimcə fala baxanın günahı baxdırandan daha çoxdur.

Çünki belə halda, məhs falçı - Allaha şərik qoşulur!
Rainka
Nə vaxtsa falçıya getmisiniz? Buyurun, fikirlərinizi yazın 108.gif
HaNNiBaL
Boş bekar deyiləm onsuz 100.gif
MIRANDA_KERR
214.gif falçi allahim yarabim yaaaaaaaaaaaaaaa .....
kendci_balasi
biz hara falçıya getmek hara...
RESID7
Getmemişəm.Heç getmek fikrimdə yoxdu.Nəyə lazımdı axı...
Miss_Anisa
fala inanma falcidan da qalma
tenhaqiz
Falçılara inanmıram və heç vaxt da falçıya getməmişəm.
I Love Rock
Hech inanmiram. 127.gif
Sun_Light
Fala inanmiram.falciya geden insanin 40 gun duasi qebul olunmur.
NurGül1
Yox getməmişəm...

Günahdır!!! 103.gif
Qelbsiz_Melek
Dunen bazardan 10 eded yumurta aldim hamisida fal cixdi indi deyin gorum fala inanmaya bilerem?... 126.gif
GOLDLADY
Şəxsən mən heç vaxt inanmamışam.Bir məsəl var."Keçəl dərman tapsa öz başına sürtər"-yəni falçılar. 122.gif
SEVGI_SIMVOLU
Mən isə getmişəm... 102.gif Niyə gizlədirəm ki ...ancaq gediş məqsədim heçdə falçılara inam və ya oların dediklərini təsdiq etmək olmayıb...Falçıların cinlərdən istifadə edərək insanları necə aldatdıqlarını onların özünə göstərmək üçün...Bir neçəsini pisikdirmək üçün...Eşidirdim ki , filankəs Quranla baxır...Gedib Quranı öz oyunlarına aələt etməsinə tamaşa etmirdim...Həttda bir dəfə mənim özümə dediki bəs "Sən humanitar fənləri yaxşı oxuyursan özüdə girəcəksən uni yə" soruşdum ki , bəs yaxşı hardan bildin? Quranı açdı mənə anlamadığı bir yerindən göstərdi və dediki bax burda Quranda yazılıb...Mən başladım o ayəni oxumağa...öncə təccübləndi... 102.gif sonra dediki hə nə olsun hərfləri bilməklə deyil mənasın bilmirsən ki , mən dedim yaxşı bəs sən bilrsən? dedi hə dediki orda sənin uni yə girməyindən işarə var...ayənin ərəbcəsinə baxdım..oxudum tərcümə elədim mənası bu idi " Müşrikləri harda gördüz onların boynunu vurun " anlamında Quran ayəsi idi...sora camaatın içində buna nə gəldi söylədim...avam camaatın bəzisidə gördüm pıçı-pıçı edirlər , dostum da eşidir...deyirlərmiş ki , " Bu ondanda güclü falçıdı , bax gör necə qorxuzdu onu , ondan səhv tutdu " 122.gif bunun cəddi güclüdür deyiblər 122.gif ümumiyyətlə olarla mənim sərjüzəştlərim çox olub...yadıma düşdükcə yazacam 255.gif
Su_pərisi
122.gif ismarıclar lap ləzzət elədi 185.gif Aa.... Azərbaycanda nə mələk insanlar var imiş.. heç biri falçıya getməyib.. Mən də getməmişəm.. aa mən hara falçı hara? 185.gif heç elə şey olar? Heç mən bu forumun istifadçilərdən geri qalaram? 185.gif Görürsüz, hamısı düzünü dedilər ki, getməyiblər. Niyəsə 1-2si inandırıcı gəldi!
Mən falçı yanına getmişəm. Ekstrasensin yanında olmuşam. maraq üçün. Bir şeyi dərk etdimki, bugün falçılar heç də.ŞEYX NƏSURULLAHDAN geri qalmırlar!!! İş orasındadı ki, bu falçılar, haram iş gördükləri azmış kimi, bütün günü Allahın adını çəkirlər.. Niyə? 103.gif Guya haram işlə məşğul olmurlar!!...Ya işlərini, əməlləriniu pərdələyirlər?.. Əslində heç də inandırıcı deyillər!!... Sadəcə, adamı hipnoz edirlər, gözünün içinə baxa baxa elə danışırlar ki... Adam təsirlənir.. !
Amma belə bir söz var ki, fala inanma, faldan da qalma. Fal yalnız, təsəlli üçündür. Darıxanda, səbrsizliklə hər hansısa bir işin nəticəsini böyük səbrsizliklə gözləyəndə falçının yanına gedirlər. falçıda yalan-gerçək təsəlli verir...)))
Eh, boş. şeylərdi.. ən böyük təsəlli Allaha sığınıb, Ona Dua etməkdir...
Balzac
Fala inanmamaq başqa , falçıya getməmək başqa . Mən getməmişəm
Amma fal var .
Astoria
Falçıya getməmişəm.amma falıma baxıblar.
Azerbaycanim...
qetiyyen inanmiram )) falcilar yalan danisirlar hemise.
selos
Fala inanma Falsız da kalma 122.gif Falçıya getməmişəm,inanmıram.
myself
Düzü o qədərəd inanmıram,2 dəfə kofedə falabaxdırmışam oda həvəsə.amma məncə heç lazımda deyildi.Mənə düz bir söz deyə bilmillər.bir iki söz demışdı olarda olmadı.Ona görə deyədə bilmirəm tam inanıram ya yox.
Mavi deniz
[size="2"][/size]salam.Men pala baxdirmisham amm indi peshmanam.18 yashim var biliremki buna ehtiyac yox idi.Amma fala baxdirmaqda sebeb imtahanlarim idi. B iz padruqamnan bir getmishdik.Falci mene dedikleri padruqamda oldu,padruqama dedikleri ise mene oldu.Biz helede yadimiza dushende guluruk ve men sehv hereket etdiyimi bildim ALLAH meni bagishlasin
AbVaRaJiTeLNiTSa
FAL 102.gif ....
hele evimizde indiye qeder fala baxdirmaq deye bir soz ewitmemiwem.... amma gedib fala baxtiranlari gormuwem.... inanmiram....... hec bu meni maraqlandirmayib ki ne vaxtsa gedib fala baxdirim ya nese... menimcun coooooooooxxxxxxxxx maraqsiz iwdi bu... 255.gif
KisS
He4 vaxt getmemi6em ve he4 vaxtda getmerem!! inanmiram. inanmaga ise bir sebeb gormurem.
AbVaRaJiTeLNiTSa
Sitat(Azerbaycanim... @ 18.06.2009, 18:04) *
qetiyyen inanmiram )) falcilar yalan danisirlar hemise.

falcilar yalan danisirlar hemise. 102.gif
yeqin ki bir nece defe bunu size subut eden falci olub..
107.gif
Jurnalist_89
Yalan danışmayacam getmişəm, rayonda bir dəfə qızlarla. Görüm mənə nə deyəcək? Dedi ki, sənin paxıllığını çəkilər, həm də ata tərəfdəndir, sarı saçlı arvaddır, deyəsən əmin arvadıdır, dedim mənim elə əmim arvadı yoxdur axı? dedi yəqin bibimdir, məndə yalandan dedim mənim bibim də yoxdur axı? Bunları niyə belə yalandan danışırsan? kartla baxırdı. Dedi a qızım nə edim, mənim də pulum bununla çıxır.
Bir dəfə də, yenə kənddə idim, qonşunun evinə oğru girmişdi, evindən 3000manat pulunu götürmüşdü, həmin dəqiqə qonşu( qadın özü də ingilis dili müəllimidir) getdi falçıya, (polis əvəzinə). falçı da öz ənənəsinə sadiq qalaraq demişdi öz yaxınların götürb. gəldi bizə ki. falçı belə dedi, dedi. Məndə dedim əgər falçı belə bilirdisə adını niyə demədi, dedi Cinlər adını bilməyiblər 214.gif

Ey millət vallah inanmayın belə şeylərə, Tanrım qarşımıza nə çıxarıbsa o da olacaq. hamısı fırıldaqdır bunların, insan kimdir ki, bir insanın gələcək taleyini bilə.
Attractive_girL
Falchiya getmishem.. Oz qonshumuz idi Xristianka arvad idi (Allah rehmet elesun) yaxinda rehmete getdi.. kartnan baxirdi.. Ozu de ele duz deyirdi ki, hele de dediyleri olur... Ciqanlar i xristiankalar chox duz baxir ekser hallarda.. nebilim ALLAHin ishine qarishmaq diyir gunahdi.. ama mirta arada lazimdi 100.gif
NurGül1
Sitat(Attractive_girL @ 30.06.2009, 2:51) *
Falchiya getmishem.. Oz qonshumuz idi Xristianka arvad idi (Allah rehmet elesun) yaxinda rehmete getdi.. kartnan baxirdi.. Ozu de ele duz deyirdi ki, hele de dediyleri olur... Ciqanlar i xristiankalar chox duz baxir ekser hallarda.. nebilim ALLAHin ishine qarishmaq diyir gunahdi.. ama mirta arada lazimdi 100.gif

İşləməyən saat belə gündə iki kərə doğrunu göstərir....
Shams
Təbiki yox geleceyi Allahdan başqa heç kim bile bilmez
leg-kamran
Falçılara inanmıram hamısı günahdı.

Məncədə Ziyəddin yalandan foks edirdi.

Falçı deyilən şey yoxdu hamısı uydurmadı pul üçün
Azerbaycanim...
Sitat(AbVaRaJiTeLNiTSa @ 24.06.2009, 12:05) *
falcilar yalan danisirlar hemise. 102.gif
yeqin ki bir nece defe bunu size subut eden falci olub..
107.gif

yooo)) televizorda görmüşəm...ele şeyler haramdı 127.gif
Asiye
gunahdi olmaz
exile
İnanıram.
NeSTLe
Fala inama,Falsızda kalma
PANDA55
falci yanina gedam araqarisdiran, sozgazdiran, isi-gucu olmayan adamlarin isidir. falcilarin 99% -i sarlatan va pulgir yalancidirlar. haram puldan yeyib yaglanib , sisiblar. hec na olamz . o duyada qazaninin altinda yaxsi odun olacaqlar.
Aisha GuraBa
heç vaxt !! və heç vaxt da getmərəm !!! Falşılar cadukarlar haqda Quranda oxumuşam bunu bilə-bilə etməərm heç vaxtttttttttttttttt!!!!!!!!!!!!!!!
Microbe
Heç vaxt getməmişəm, Allah mənim heç vaxt onlar tərəfə yolumu salmasın.
Busido
Əl çəkün də bu falbazlıqdan
Bizim millət niyə bu qədər sadəlöhvdir !
Axı ağzınızda FAL deyirsiz ! FAL nədi -fal boş demekdi hamısı boş boş şeylərdi !bax özüm ölüm deyirəm !
Viktoriya
Ozune inan insan bele bosh sheylere inanmaz.
Bu səhifənin tam versiyasına baxmaq üçün, linkdən keçin.
Русская версия IP.Board © 2001-2014 IPS, Inc.