"Arsak yalnız onların beyinlərinin uydurmasıdır və heç bir statusdan söhbət gedə bilməz" - Deputat
"Xankəndində təşkil olunan aksiya erməni separatçılarını maliyyələşdirən qüvvələrin növbəti sifarişidir".
Bunu BiG.AZ-a danışan deputat Cavanşir Paşazadə deyib.
Deputat vurğulayıb ki, ermənilər və havadarları hələ də 44 günlük Vətən müharibəsindəki biabırçı məğlubiyyətləri ilə barışa bilmir:
"Erməni separatçıları yaxşı anlayırlar ki, Paşinyan əvvəl-axır sülh müqaviləsini imzalamalı olacaq. Sülh müqaviləsinin imzalanmaması üçün onlar müxtəlif təxribatlara əl atır, aksiyalar keçirirlər. Təbii ki, bu təxribatların arxasında xarici qüvvələr var. Onlar 44 günlük Vətən müharbəsində və sonrakı dövrdə ölkəmiz əleyhinə sərsəm açıqlamalar verib, ölkəmizin uğurlarına kölgə salmağa çalışıblar. Erməni separatçıların Xankəndində aksiya təşkil etməkdə məqsədi cənab Prezident İlham Əliyev və Ermənistanın Baş naziri Nikol Paşinyan arasındakı görüşdə hər hansı razılığın əldə edilməməsidir. Aksiyada iştirak edənlər söyləyirlər ki, Arsak Azərbaycanın tərkibində olmayacaq. Bu zavalılar hələ də anlaya bilmirlər ki, Arsak yalnız onların beyinlərinin uydurmasıdır və heç bir statusdan söhbət gedə bilməz. Onlar ya vətəndaşlığımızı qəbul edib Qarabağda yaşamlarını davam etdirməli, ya da Qarabağdan çıxıb getməlidirlər".
Deputat vurğulayıb ki, bir neçə gündən sonra biz 44 günlük Vətən müharibəsində əldə etdiyimiz möhtəşəm zəfəri qeyd edəcəyik:
"Vətən müharibəsində erməni xalqı biabır oldu və xəyalını qurduğu "Böyük Ermənistan" xülyası tarixə qovuşdu. Bu gün Ermənistan Azərbaycanla hesablaşmalı, dövlətimiz tərəfindən irəli sürülən 5 baza prinsipləri ilə razılaşmalı olacaq. Danışıqlar masasında yalnız Azərbaycanın şərtləri irəli sürülür. Erməni separatçıları tərəfindən törədilən heç bir təxribat bunu dəyişə bilməz.
44 günlük Vətən müharibəsi bizi tək torpaqlarımıza qovuşdurmadı, həm də regionda sülhü bərpa etdi. Azərbaycan qazandığı zəfərlə düşməni diz çökdürərək, kapitulyasiya aktını imzalatdı və tezliklə sülh müqaviləsinin bağlanmasına nail olacaq. Hesab edirəm ki, Soçidə keçirləcək görüşdə bu istiqamətdə müyyən razılaşmalar əldə olunacaq".