Məscidlərdə donuz saxlayan Ermənistana qucaq açan molla rejimi - İran İslam dəyərlərinə zidd hərəkətlər edir + VİDEO
Molla rejiminin əli müsəlman qanına batan Ermənistana qucaq açmasının dəfələrlə şahidi olmuşuq.
İran və Ermənistan rəsmiləri görüşlərdə o qədər yaxın və səmimi olurlar ki, aralarından su sızmır. Adam hərdən düşünür ki, İran Azərbaycanla yox, Ermənistanla eyni dinin daşıyıcısıdır. Hər şeyi başa düşmək olar. Bəs Ermənistan baş nazirinin "İslam Respublikasında" quran ayəsi ilə qarşılanmasını necə anlayaq?
Məscidlərdə donuz saxlayan və dağıdan ölkənin rəhbərini quran ayəsi ilə salamlamaq ağlasığan, heç dinə də sığan hərəkət deyil axı. Biz İrandan Ermənistana nüvə silahı atmasını gözləmirdik ki. Heç olmasa bir dəfə Ermənistana Qarabağda islam dinini və müsəlmanları təhqir etdiyinə görə gözün üstə qaşın var deyəydi, nota verəydi, bu çirkin əməllərini qınayaydı.
Müsəlman qonşumuz bizə dəstək olmaq əvəzinə nə etdi? Vətən müharibəsində də, sonra da Ermənistanın yanında oldu. Molla rejiminin rəsmiləri Ermənistanı dost və qardaş ölkə adlandırdı. Ən nəhayətində Azərbaycan Zəngilan hava limanını açanda İran da Qafanda konsulluq açdı. Özü də tələm-tələsik. Təmiri tam bitməmiş binada. İndi də İran parlamentinin spikerinin Azərbaycana səfəri son anda təxirə salındı. Əvəzində Ermənistana gedəsi oldu. Təəccübləndik desək yalan olar. İstər cənubi, istərsə də şimali Azərbaycan farsların bizə dost olmadığını çoxdan bilirdi...
Türkiyə Prezidenti Rəcəb Tayyib Ərdoğanın 2 il öncə Bakıda səsləndirdiyi məlum bayatı molla rejimini bərk qorxuya salmışdı. Bir bənd şeir İranda aləmi vurmuşdu bir-birinə. Məsələ Azərbaycanın maraqlarını müdafiə etmək olanda ağızlarına su alan mollalar, bu bayatıdan sonra ard-arda bəyanatlar verirdi. 2 əsr öncə Azərbaycanın ikiyə bölündüyünü qəbul etmək istəməsələr də, Güney qardaşlarımız Türkiyə prezidentinin cümlələrinə dərhal cavab verdilər.
İran kimi əzazil bir molla rejiminin əsarətində bu sətirləri səsləndirmək heç kimə asan görünməsin. Bütün təzyiqlərə baxmayaraq ürəkləri Azərbaycanla döyünür. Sayları isə 40 milyona yaxındır. Və gözlərini artıq çoxdan açıblar.