"Cənab İlham Əliyevin rəhbərliyi altında bu gün biz birik, vahidik və qalibik" - DEPUTAT
"Vətən müharibəsində Azərbaycanın zəfəri siyasi-hüquqi nəticələrinə görə həm regional, həm də qlobal miqyaslı hadisədir. Ölkəmiz Ermənistanı və şər blokunu məğlub etməklə ilk növbədə beynəlxalq hüququn ümumtanınmış prinsiplərinin, eyni zamanda BMT Nizamnaməsi ilə təşkilatın üzvləri qarşısında qoyulmuş imperativ tələblərin işğal formasında ehtiva olunan kobud pozuntusunu aradan qaldırdı. Digər tərəfdən, işğala son qoymaqla Azərbaycan qlobal problem olan təcavüz aktına, eləcə də davam edən müharibə cinayətlərinə son qoyulmaqla bəşəri dəyərlər uğrunda yüksək iradə nümayiş etdirdi. Habelə, Azərbaycanın zəfəri BMT Təhlükəsizlik Şurası və Baş Assambleyanın qətnamələri başda olmaqla həllini gözləyən çoxsaylı hüquqi aktların icrası baxımından həm də beynəlxalq hüququn aliliyini təmin etmiş oldu".
Xəbərlər Baxılıb: 479 Tarix: 07 noyabr 2022
Facebookda PaylaşApreldə neçə gün iş olmayacaq?
19:52 63 Yanvarda metrodan istifadə edən sərnişinlərin sayı 2 %-dən çox azalıb
16:20 164 Tramp İrana 10 günlük ultimatum verib - ekspertlər danışıqların mümkün zərbə üçün vaxt qazanmaq məqsədi daşıdığını deyir