Bütün bölgələr sürətli internetlə təmin ediləcək - VİDEO
Bütün bölgələr sürətli internetlə təmin ediləcək - VİDEOAzərbaycanın bütün bölgələri sürətli internetlə təmin ediləcək.
Xezerxeber.az-ın məlumatına görə, "Şəhərlərin və kənd yerlərinin inkişafına innovativ yanaşma: ağıllı şəhər və kəndlər" mövzusunda beynəlxalq konfransda çıxış edən rəqəmsal inkişaf və nəqliyyat naziri Rəşad Nəbiyev bildirib ki, 2024-cü ildə bu işlərin başa çatdırılması hədəflənir.
İşğaldan azad edilən ərazilərdə salınan ''Ağıllı kənd'' konsepsiyasından danışan kənd təsərrüfatı naziri İnam Kərimov isə bildirib ki, Zəngilanda inşa olunan "Ağıllı kənd" MDB məkanında ilkdir, eyni zamanda dünyada mövcud olan digər ağıllı kəndlərdən fərqlənir.
Zəngilan rayonunda Prezidentin xüsusi nümayəndəsi Vahid Hacıyev isə Ağalıya növbəti köçün dekabr ayında baş tutacağını açıqlayıb. O bildirib ki, hazırda kənddə 113 evdə təmir-tikinti işləri davam etdirilir. Vahid Hacıyev işğaldan azad edilən ərazilərdə növbəti bu cür layihələr barədə də məlumat verib.
Qeyd edək ki, sessiyalarda "Xidmətlərin rəqəmsallaşdırılması və dayanıqlı həyat tərzi", "Yaşıl enerjiyə keçid", "Kənd yerlərində tətbiq olunacaq ağıllı həllərin tətbiqi və dayanıqlılığın təmin edilməsində özəl sektorun rolu" mövzusunda müzakirələr və təqdimatlar keçirilib.