MEDİA Agentliyi, Audiovizual Şura və BDU arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb
MEDİA Agentliyi, Audiovizual Şura və BDU arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb19 oktyabr 2022-ci il tarixində Medianın İnkişafı Agentliyi, Audiovizual Şura və Bakı Dövlət Universiteti arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb.
Sənədi Medianın İnkişafı Agentliyinin İcraçı direktoru Əhməd İsmayılov, Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov və Bakı Dövlət Universitetinin rektoru Elçin Babayev imzalayıblar.
Memoranduma əsasən, universitetin professor-müəllim heyəti və təhsilalanları üçün elmi-praktik bilik və bacarıqların inkişafı, medianın funksiyaları və müasir inkişaf meyilləri sahələrində birgə layihələrin təşkili, yüksək ixtisaslı jurnalist kadrların hazırlığı istiqamətində əməkdaşlıq edilməsi razılaşdırılıb.
Memorandum çərçivəsində MEDİA Agentliyi və Audiovizual Şura tərəfindən BDU-nun müxtəlif səviyyələrdə jurnalistika ixtisası üzrə təhsilalanlarına təcrübi tələblərə uyğun buraxılış işi və dissertasiya mövzularının müəyyənləşdirilməsinə dəstəyin verilməsi, universitet məzunlarının və xüsusi istedadlı təhsilalanların müxtəlif media subyektlərində işə cəlb edilməsinə köməklik göstərilməsi, media sahəsində müasir texnologiyaların və elmi inkişafın istifadəsində qarşılıqlı əlaqələndirmənin həyata keçirilməsi nəzərdə tutulub.
MEDİA Agentliyi, Audiovizual Şura və BDU arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıbMEDİA Agentliyi, Audiovizual Şura və BDU arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıbMEDİA Agentliyi, Audiovizual Şura və BDU arasında əməkdaşlıq memorandumu imzalanıb