"Ukrayna üzərində qələbə mümkün deyil"
"Ukrayna üzərində qələbə mümkün deyil"Bu arada terrorçu İqor Strelkov-Qirkin, Rusiyanın heç vaxt Ukrayna Silahlı Qüvvələrini tam məğlub edib onun ərazilərini ələ keçirə bilməyəcəyini etiraf edib.
SİA-nın əldə etdiyi məlumata görə, o, Rusiya Federasiyasının məğlubiyyətindən sonra öz taleyindən də aydın şəkildə xəbərdardır.
Qirkin bu yaxınlarda verdiyi müsahibədə məqsədinin Putin rejimi ilə "mübarizə aparmaq" olduğunu, lakin guya o, sadəcə olaraq, Ukraynanın qələbəsindən sonra sadə rusları nələrin gözlədiyini onlara söyləməkdir.
Qeyd edək ki, üstəlik, terrorçu özü üçün də narahatdır. (...deyirəm narahatçılığa heç bir əsas yoxdur...axırda hamını öz qəbrinə qoyurlar-A.B.)
"Yalnız uduzmalıyıq, mən ömürlük Haaqaya gedəcəm və orada məni Kiyevə göndərib asacaqlar. Və buna heç bir şübhəm yoxdur..."
Bunu Qirkin deyib və əlavə edib ki, "sonradan nə baş verəcəklərə görə məsuliyyət daşımaq istəmir".
Maraqlıdır ki, bundan əlavə, Qirkin, hələ də müharibəyə görə məsuliyyəti öz üzərinə götürməyən Putini sərt şəkildə tənqid edib.
Qirkinə görə, Putin başlatdığı müharibəni hələ də rəsmi olaraq Rusiya Müdafiə Nazirliyinin cavabdeh olduğu "xüsusi əməliyyat" adlandırır.
"Bu, demensiyanın həqiqətən orada ən yüksək səviyyəyə çatdığını və ya reallığın tam səhv başa düşülməsinin fiziologiya ilə deyil, başqa bir şeylə əlaqəli olduğunu göstərir. Əgər biz taktiki nüvə silahlarından istifadə etsək, bir aydan sonra Ukraynanın onlara sahib olacağını nəzərə alın və Ukrayna da bundan istifadə edəcək.Qərbdə hamı bunu ancaq alqışlayacaq. Ukrayna üzərində qələbə və Ukrayna Silahlı Qüvvələrinin yekun məğlubiyyəti qeyri-mümkündür", -deyə Qirkin bildirib.