Yeni il qabağı hökumətdən əhalini SEVİNDİRƏCƏK XƏBƏR - Bu tarixədək pullar veriləcək
Yeni il qabağı hökumətdən əhalini SEVİNDİRƏCƏK XƏBƏR - Bu tarixədək pullar veriləcəkDekabrın 23-də bütün müavinət, təqaüd, kompensasiya və ünvanlı dövlət sosial yardımlarının qrafikdən əvvəl ödənilməsi nəzərdə tutulub.
Bu barədə BiG.AZ-a Dövlət Sosial Müdafiə Fondundan məlumat verilib.
Qeyd edək ki, 2023-cü il yanvarın 1-dən etibarən bütün növ pensiyalarda, müavinat və təqaüdlərdə artım olacağı ilə bağlı qərar qəbul olunub.
Yeni qanun pensiyaların indeksləşdirilərək artırılmasında gələn ilin əvvəlindən bütün növ pensiyalara münasibətdə vahid, bərabər yanaşmaya keçidi təmin edir.
Qulluq stajına görə əlavə alan pensiyaçıların (dövlət qulluqçuları, hərbi və xüsusi rütbəli şəxslər və s.) pensiyaları əgər bu vaxta qədər onların işləmiş olduqları sahələrdə əməkhaqqı artımı olduqda artırdısa, bundan sonra həmin pensiyalar da digər pensiyalar kimi hər ilin əvvəlində indeksləşdirilərək artırılacaq. Nəticədə həmin şəxslərin pensiyalarında da hər il artım baş verəcək.