Son illərdə Azərbaycanda inklüziv təhsilin inkişafı istiqamətində müxtəlif proqramlar həyata keçirilsə də, əqli və fiziki məhdudiyyətli uşaqların bir hissəsi hələ də təhsil hüququndan tam yararlana bilmir. Xüsusilə sağlamlıq vəziyyətinə görə məktəbə gedə bilməyən uşaqlar üçün nəzərdə tutulan evdə təhsi
10:45 219 Prezidentin gəlinindən Ramazan paylaşımı - Foto
Prezident İlham Əliyevin gəlini Alena Əliyeva Ramazan ayının başlaması münasibətilə paylaşım edib. "Qafqazinfo" xəbər verir ki, paylaşımda deyilir:. "Ramazan ayının gəlişi mübarək olsun. Allah bu müqəddəs ayda tutduğunuz orucları və etdiyiniz duaları qəbul etsin"
18.02.2026 545 Azərbaycanda xəyanət: həyat yoldaşından təzminat tələb etmək mümkündürmü? - HÜQUQŞÜNASDAN AÇIQLAMA
Azərbaycanda ailə münasibətlərində xəyanət məsələsi tez-tez hüquqi mübahisələrə səbəb olur. Həyat yoldaşı xəyanət edən şəxsə qarşı təzminat tələb etmək mümkün olub-olmaması maraq doğuran suallardandır. Azərbaycan qanunvericiliyi ailə və nikah münasibətlərində tərəflərin həm maddi, həm də mənəvi hüquqların
14:28 128 ADSEA təkzib versə də, suyun qiymət artımı yenidən gündəmdədir - İQTİSADÇIDAN AÇIQLAMA
Azərbaycanda suyun qiymətinin artması yenidən gündəmə gəlib. Tarif artımı ilə bağlı xəbərlərə görə ADSEA tərəfindən təkzib verilsə də, əhali arasında suyun bahalaşması mövzusu hələ də müzakirələrdən düşmür. Yeni tariflərlə 10 kubmetrə qədər suyun qiyməti 1 manat 20 qəpikdən başlayaraq, daha çox istifad
15:24 204 Şəxsi məlumatlarınızı paylaşmayın! - Prokurorluqdan xəbərdarlıq (VİDEO)
Müasir dövrdə informasiya-kommunikasiya texnologiyalarının sürətli inkişafı cəmiyyətin bütün sahələrinə müsbət təsir göstərsə də, paralel olaraq kibercinayətkarlıq risklərini də artırmışdır. Şəxsi məlumatların oğurlanması, onlayn dələduzluq, fişinq hücumları, kiberzorakılıq və zərərli proqram təminatlarını
18.02.2026 425 Temperatur enəcək, qar yağacaq - Xəbərdarlıq
Fevralın 19-u Azərbaycanın şimal və qərb rayonlarından başlayaraq 20-si səhərədək bəzi yerlərdə hava şəraitinin arabir yağıntılı olacağı, dağlıq ərazilərdə qar yağacağı gözlənilir. BİG.AZ xəbər verir ki, bu haqda Milli Hidrometeorologiya Xidməti məlumat yayıb. Bildirilir ki, ayrı-ayrı yerlərdə yağıntıları
18.02.2026 538 Sosial şəbəkələrdə çipslərdə parazit qurd görüntüləri yayıldı - QİDA EKSPERTİNDƏN AÇIQLAMA
Son günlər sosial şəbəkələrdə yayılan videolar çipslərin mikroskop altında çəkilən görüntüləri ilə böyük müzakirələrə səbəb olub. Görüntülərdə məhsul üzərində parazit qurdların hərəkət etdiyi açıq şəkildə görünür. Bu hallar izləyicilər arasında ciddi narahatlıq yaradıb və məhsulun təhlükəsizliyi il
14:46 127 İlham Əliyev Vaşinqtonda Amerika İsrail İctimai Əlaqələr Komitəsinin icraçı direktoru və digər rəhbər heyəti ilə görüşüb
Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev Vaşinqtonda keçiriləcək Sülh Şurasının ilk iclasında iştirak etmək üçün Amerika Birləşmiş Ştatlarının Prezidenti Donald Trampın dəvəti ilə bu ölkədə işgüzar səfərdədir. BİG.AZ AZƏRTAC-a istinadla xəbər verir ki, fevralın 18-də dövlətimizin başçısı Vaşinqtond
18.02.2026 338 "Azərsilah"a məxsus zavodda qəza
Fevralın 18-i "Azərsilah" Müdafiə Sənayesi Holdinqi" QSC-nin strukturuna daxil olan "Sənayecihaz" Elmi-İstehsalat Müəssisəsinin Şirvan şəhərində yerləşən zavodunda qəza baş verib. "Qafqazinfo" xıəbər verir ki, bu barədə Müdafiə Sənayesi Nazirliyi məlumat yayıb. Hadis