15 yaşlı qızı zorlayıblar - İki həkim, bir general
15 yaşlı qızı zorlayıblar - İki həkim, bir generalHəkim, general və əməkdar onkoloq məktəbli qızı zorlamaqda ittiham olunur.
Publika.az xəbər verir ki, bu dəhşətli hadisə Yekaterinburq şəhərində baş verib.
Müttəhimlərə 15 ilə qədər həbs cazası təyin oluna bilər. Bununla belə, sözügedən səs-küylü xəbərdən sonra təqsirləndirilən şəxslər qızın ailəsinə hədə-qorxu gəliblər.
Məlum olub ki, azyaşlı qıza qarşı zorlama hadisəsində günahlandırılan şəxslərin hər üçü yaxın dost imiş. Hadisə 2022-ci il mart ayında baş verib. Deyilənə görə, məktəbli qız müttəhimlərdən biri ilə sosial şəbəkədə tanış olub.
Daha sonra kişi, qızı görmək üçün onun evinə gəlib. Spirtli içki qəbul edən şəxs digər iki dostunu da qızın evinə çağırıb. Onlar yetkinlik yaşına çatmamış azyaşlı qıza qarşı bu iyrənc əməli edib və intim münasibətə təşviq ediblər.
Hadisənin səhəri zərərçəkən polisə şikayət edib. İstintaq zamanı deyilib ki, qız daha əvvəl təqsirləndirilən şəxslərdən birinin- istefada olan hərbiçinin evinə baş çəkib və həmin şəxsdən pul almaqda ittiham olunub. Təqsirləndirilən digər iki nəfərin isə həkim olduğu deyilir. Məsələ ilə bağlı araşdırma aparılır.