17 yaşlı oğlan özündən kiçik qızla görüşdü: "Evdə heç kəs yox idi..." - ŞOK CİNAYƏT
17 yaşlı oğlan özündən kiçik qızla görüşdü: "Evdə heç kəs yox idi..." - ŞOK CİNAYƏTAbşeron rayonunda 2005-ci il təvəllüdlü Oqtay tanışı Reyhana (adlar şərti verilib - red.) təcavüz edib.
BiG.AZ Teleqraf.com-a istinadən bildirir ki, Oqtay 2021-ci ilin müxtəlif vaxtlarında sevgi münasibətində olduğu 2007-ci il təvəllüdlü Reyhanla yaşadığı evin yataq otağında cinsi əlaqədə olub.
İstintaq orqanı tərəfindən Oqtayın barəsində Cinayət Məcəlləsinin 152.2-ci (on dörd yaşına çatmayan şəxslə cinsi əlaqədə olma və ya seksual xarakterli digər hərəkətlər etmə) maddəsi ilə ittiham elan edilib.
"Təklifimi düşünəcəyini dedi"
Cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxs qismində ifadə verən Oqtay ona elan olunmuş ittiham üzrə özünü təqsirli bilib. O bildirib ki, ailə üzvləri ilə birlikdə yaşayır:
"Reyhanla 2021-ci ilin mayın ortalarında onun yaşadığı Xırdalan şəhəri, "Kristal Abşeron-2" yaşayış kompleksinon həyətində tanış olmuşam. Həmin il mayın ortalarında onu yaşadığımız binanın həyətində gördüm və xoşlandığım üçün yaxınlaşaraq tanış olmaq istədiyimi bildirdim.
Reyhan təklifimi düşünəcəyini dedi. Sonra biz həmin binanın həyətindən çıxaraq piyada gəzə-gəzə söhbət etdik. Təxminən 30 dəqiqədən sonra yenidən binanın həyətinə qayıtdıq, bir-birimizə telefon nömrələrimizi verdik. Reyhan təklifimə bir gün sonra cavab verəcəyini dedi".
"Sevgili olduq"
Təqsirləndirilən şəxsin sözlərinə görə, bir gün sonra vatsapda Reyhan ona təklifini qəbul etdiyini bildirib: "Reyhanla sevgili olduq. Mütəmadi olaraq danışmağa və görüşməyə başladıq. İyulun 19-da vatsapda Reyhana yazaraq nə etdiyini soruşdum. O, anasıgilin rayona getdiyini bildirdi, sərbəst olduğunu və evdə uzanaraq istirahət etdiyini dedi.
Ondan qonaq qəbul edib-etmədiyini soruşdum. Reyhan qonağın kim olduğunu soruşdu. Ona qonağın özüm olduğunu dedim. Reyhan da mənimlə razılşdı".
"Cinsi əlaqədə oldum"
Oqtay bildirib ki, həmin gün saat 23 radələrində Reyhanın yaşadığı binanın qarşısına gəlib: "Lift vasitəsi ilə 14-cü mərtəbəyə qalxdım. Reyhan qapını açaraq məni içəri dəvət etdi. Evin giriş hissəsindən sol tərəfdə mətbəxdə əyləşərək çay içdik. Sonra öpüşməyə başladıq. Daha sonra birlikdə yataq otağına uzandıq.
Otağın sol tərəfində ikimərtəbəli çarpayının ikinci mərtəbəsinə qalxaraq uzandıq, öpüşməyə başladıq. Daha sonra qarşılıqlı əyinlərimizdə olan paltarları çıxardıq. Reyhanla təbii yolla bir dəfə 3-5 dəqiqə cinsi əlaqədə oldum. Daha sonra birlikdə yatdıq".
"Sağollaşdım, evimə getdim"
Oqtay qeyd edib ki, iyulun 20-də saat 7 radələrində yuxudan oyanıblar: "Biz qucaqlaşaraq öpüşdük. Sonra Reyhana qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olmaq istədiyimi bildirdim. Reyhan da mənimlə razılaşdı. Onunla bir dəfə qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə oldum. Bundan sonra qalxaraq paltarlarımı geyindim. Sağollaşdım, öz evimə getdim.
Reyhanla təbii və qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olmağı mən təklif etmişəm, Reyhan isə buna razılaşıb. Ona qarşı hər hansı bir formada fiziki güc tətbiq etməmişəm. Psixi təzyiq göstərməmişəm və hər hansı bir formada hədə-qorxu gəlməmişəm. Hər ikimiz qarşılıqlı istək əsasında cinsi əlaqədə olmuşuq".
"Daha mehriban olduq"
Təqsirləndirilən şəxs əlavə edib ki, Reyhanla cinsi əlaqədə olandan sonra yatağın üzlükləri qana bulaşıb:
"Reyhandan həmin üzlüyü paltaryuyan maşınında yumasını xahiş etdim. Cinsi əlaqədə olduqdan sonra Reyhan mənə qarşı daha mehriban davranmağa başladı, Daha çox qucaqlaşdıq, bir-birimizə qarşı daha səmimi olduq. Cinsi əlaqədə olmamışdan qabaq Reyhanın 14 yaşının tamam olmadığını bilmişəm. Onunla bir dəfə də görüşərək cinsi əlaqədə olmuşam".
"Hava soyuq olduğu üçün sağollaşdıq"
Təqsirləndirilən şəxsin ifadəsinə görə, noyabrın 24-də vatsap vasitəsilə Reyhana yazaraq onunla görüşmək istədiyini bildirib: "Reyhan mənimlə razılaşdıqdan sonra həmin gün saat 17 radələrində yenidən onların evinə getdim. Qapını Reyhan açdı, məni mətbəxə dəvət etdi. Çay içdikdən sonra Reyhana cinsi əlaqədə olmaq istədiyimi bildirdim. Reyhan da istədiyini bildirdi.
Daha sonra ilk dəfə cinsi əlaqədə olduğumuz otağa keçdik. İkimərtəbəli çarpayının ikinci mərtəbəsinə qalxaraq öpüşməyə başladıq və hər ikimiz əyinimizdə olan paltarları çıxardıq. Cinsi əlaqədə olduq. Bundan təxminən 10 dəqiqə fasilədən sonra Reyhanla qucaqlaşaraq öpüşməyə başladıq. Onunla qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olmaq istədiyimi bildirdim.
Reyhan razılaşdıqdan sonra bir dəfə də qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə oldum. Hər ikimiz qalxaraq paltarlarımizi geyindik. Birlikdə binanın həyətinə düşdük. Təxminən 20 dəqiqə gəzdikdən sonra hava soyuq olduğu üçün sağollaşdıq. Mən öz evimə getdim".
Cinayət işi üzrə zərərçəkmiş şəxs qismində ifadə verən Reyhan 7-ci sinifdə oxuduğunu, Oqtayla yaşadığı binanın həyətində tanış olduğunu deyib, valideynləri evdə olmayan vaxt onunla təbii və qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olmasından danışıb. Qeyd edib ki, onunla cinsi əlaqədə olmağa öz razılığı olub.
Reyhan ifadəsində Oqtayla cinsi əlaqədə olmağa görə peşman olmadığını deyib. Bildirib ki, ona cəza verilməsini istəmir.
Bu cinayət işinə Abşeron rayon Məhkəməsində baxılıb. Məhkəmə Oqtayın barəsində Cinayət Məcəlləsinin 70-ci (şərti məhkum etmə) maddəsinin tətbiq edib.
Ona 3 il sınaq müddəti olmaqla 3 il 5 ay 28 gün şərti cəza verilib.