FHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEO
FHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOAzərbaycan Respublikasının Prezidenti cənab İlham Əliyevin tapşırığına əsasən Türkiyədə olan Fövqəladə Hallar Nazirliyinin çevik xilasetmə qüvvələri qardaş ölkədə baş vermiş güclü zəlzələnin fəsadlarının aradan qaldırılması və axtarış-xilasetmə əməliyyatlarını fasiləsiz davam etdirirlər.
Bu barədə FHN-dən bildirilib.
Belə ki, FHN-in xilasediciləri zəlzələdən ciddi zərər görmüş Kahramanmaraş rayonu ərazisində həyata keçirdikləri axtarış-xilasetmə əməliyyatları nəticəsində dağıntılar altından 51 nəfəri sağ, 518 nəfərin isə cəsədini çıxararaq aidiyyəti üzrə təhvil veriblər.
Əməliyyatların gedişi barədə əlavə məlumat veriləcək.
FHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOFHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOFHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOFHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOFHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEOFHN-in xilasediciləri Türkiyədə 51 nəfəri dağıntılar altından sağ çıxarıb - FOTO/VİDEO