Dayısı qızının evində usta işləyən kişi onun azyaşlı qızına təcavüz etdi
Yevlax şəhərində 1988-ci il təvəllüdlü Kamal usta işlədiyi evin yetkinlik yaşına çatmayan qızı Kəmaləyə (adlar şərti verilib – red.) təcavüz edib.
Teleqraf.com-un məlumatına görə, Kamal 2016-cı il iyun ayının ortalarında istintaqla müəyyən edilməyən gündə günorta saatlarında Səliməyə məxsus evin həyətində usta işləyərkən həmin evdə yaşayan 2006-cı il təvəllüdlü Kəmalənin köməksiz vəziyyətindən istifadə edib.
Evin birinci mərtəbəsindəki otaqda Kəmalə ilə qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olub.
Ustadan seksual hərəkət
Kamal Səlimənin evində usta kimi işinin davam etdirən zaman yenə də onun qızına qarşı iyrənc hərəkətlərini davam etdirib. İyul ayın sonlarında işdən sonra alətlərini aparmağa gələrkən yenə də Kəmalənin evdə tək olduğunu görüb. O, bundan istifadə edərək Kəmalə ilə qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olub.
Bundan əlavə, Kamal axşam saatlarında qohumu Mahmuda məxsus evə qonaq gəlib. Həmin evdə yaşayan 2006-cı il təvəllüdlü Sadiqlə qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olub.
İstintaq orqanı tərəfindən Kamalın barəsində Cinayət Məcəlləsinin 150.3.3-cü (on dörd yaşına çatmayan şəxs barəsində seksual xarakterli hərəkətlər törətmək) və 29, 150.3.3-cü (on dörd yaşına çatmayan şəxs barəsində seksual xarakterli hərəkətlər törətməyə cəhd) maddələri ilə ittiham elan edilib.
"Zor tətbiq etməmişəm"
Cinayət işi üzrə təqsirləndirilən şəxs qismində ifadə verən Kamal ittiham üzrə özünü təqsirli bilməyib. O bildirib ki, dayısı qızı Səlimənin evində usta işləyib: "Daha sonra Səlimədən qalıq 550 manat pulumu istədim. O da barəmdə polis şöbəsinə şikayət etdi. Polisdə təsir altında Səlimənin qızı Kəmalə ilə qeyri-təbii yola cinsi əlaqədə olmam barədə etrafedici ifadələr vermişəm.
Kəmaləyə, həmçinin digər zərərçəkmiş Sadiqə qarşı heç bir zor tətbiq etməmişəm. Onlarla cinsi əlaqədə olmamışam".
Məhkəmədə təqsirləndirilən şəxsin bu ifadəsi özünü müdafiə xarakterlin hesab edilib. Bu səbəbdən onun ibtidai istintaq zamanı verdiyi ifadəsi tədqiq olunub.
"Məni hamama apardı"
Kamal istintaq zamanı verdiyi ifadəsində göstərib ki, dayısı qızı Səlimənin evində təmir işi apararkən qızı Kəmalə onun yanına gəlib: "Evin otağında Kəmaləni soyundurduqdan sonra ona qarşı əxlaqsız hərəkətlər etsəm də, nə təbii, nə də qeyri-təbii yolla cinsi əlaqədə olmamışam. Sadiqə qarşı isə heç bir seksual xarakterli hərəkətlər etməmişəm".
Cinayət işi üzrə zərərçəkmiş Kəmalənin sözlərinə görə, qohumları Kamal 2016-cı ilin iyun ayının ortalarında, dəqiq xatırlamadığı gündə günorta saatlarında evdə təmir işi apararkən onu yanına çağırib: "Mənə bir şey edəcəyini, amma bunu heç kimə deməməyi, əgər desəm, mənə kassa düzətməyəcəyini dedi. Mən heç bir şey başa düşmədim, razılaşdım.
Kamal məni evin birinci mərtəbəsinə, hamama apardı. Orada üzümü digər tərəfə, arxamı özünə tərəf çevirdi. Sonra mənə sakit durmağı tapşırdı. Mənimlə qeyri-təbii yolla bir dəfə cinsi əlaqədə oldu. Həmin vaxt ağrı hiss etsəm də, Kamalın mənə qarşı etdiyi hərəkətin mahiyyətini dərk etmədim".