Əli Həsənov Bakıda fantastik məbləğə torpaq sahəsi satdı (YENİLƏNİB)
Prezident Administrasiyasının sabiq şöbə müdiri Əli Həsənov Binəqədi rayonu ərazisində yerləşən torpaq sahəsini satıb.
Axar.az-a daxil olan məlumatda bildirilir ki, artıq alqı-satqı baş tutub və Əli Həsənov torpağın satışından 12 milyon manat əldə edib.
Belə ki, Təchizatçı ASC-nin adına olan torpaq sahəsi Bakı şəhəri, Binəqədi rayonu, 7-ci mikrorayon, 3097-ci məhəllə, 14B ünvanında yerləşir.
Torpaq sahəsinin ölçüsü təxminən 1.7 hektara yaxındır.
Ərazi ilə bağlı Əmlak Məsələləri Dövlət Komitəsi yanında Daşınmaz Əmlakın Dövlət Reyestri Xidməti tərəfindən verilən çıxarışda torpaq sahəsi əmlak kompleksi müəssisəsi kimi göstərilib.
Təchizatçı ASC ərazini tam pay sahibi kimi 2016-cı ildə qeydiyyatdan keçirib.
Qeyd edək ki, Təchizatçı ASC-nin qanuni təmsilçisi Azər Kalam oğlu Vəliyevdir. Əli Həsənov və onun xanımı Sona Vəliyevanın yaxın qohumu olan Azər və Fərmayıl Vəliyevlər PA-nın sabiq şöbə müdirinin biznes imperiyasını idarə edirlər.
"Təchizatçı" adı ilə ünvanı Heydər Əliyev-181 və Ziya Bünyadov-15 olmaqla, onlarla qurum qeydiyyatdan keçib.
Xəbərlər Baxılıb: 1178 Tarix: 14 fevral 2023
14:04 208 "HÖKUMƏT O QƏDƏR MƏNASIZ ŞƏRTLƏR QOYUB Kİ" - Sadələşdirilmiş vergi limiti sahibkarı niyə qane etmir?
21:00 153 Yeni paltarları ilk dəfə geyinməzdən əvvəl yuyun - SƏBƏB
Yeni alınmış geyimlər təzə görünüşü və xoş qoxusu ilə cəlbedici olsa da, mütəxəssislər onları ilk dəfə geyinməzdən əvvəl mütləq yumağı tövsiyə edirlər. Çünki parça istehsal prosesində müxtəlif kimyəvi maddələr, boyalar və mikroorqanizmlərlə təmasda olur. xarici mediaya istinadən xəbərinə görə, parçanı